Spichlerz

Słupsk

O realizacji

7.Rewitalizacja Spichlerza Białego w Słupsku z przeznaczeniem na Muzeum prac Witkacego oddział Muzeum Pomorza Środkowego

Biały Spichlerz jest jednym z najcenniejszych zabytków budownictwa przemysłowego w Słupsku. Budowę tego magazynu wojskowego rozpoczęto wiosną 1804 roku z przeznaczeniem na przechowywanie obroku dla koni. Budynek o powierzchni ok. 3000m2 jest położony na terenie 6000m2, który również podlegał rewitalizacji.

Prace wykonane przez firmę 3JM obejmowały kompleksowy remont całości budynku, w szczególności konstrukcji drewnianej wewnętrznej (stropów słupów nośnych, wymianę konstrukcji drewnianej ostatniej kondygnacji i więźby dachowej z przywróceniem historycznego kształtu). Ponadto zadaniem wykonawcy było dostosowanie wnętrza do potrzeb muzealnych. Pieczołowicie wykonano żelbetową klatkę schodową z imitacją murów zalewanych w tradycyjnych szalunkach. Firma 3JM, aby zrealizować skomplikowany, wymagający innowacyjnego podejścia projekt architektoniczny wykonała m.in.: jednostkowy wyrób – zewnętrzne żaluzje z modrzewia syberyjskiego, dzięki temu Spichlerz Biały uzyskał oryginalny charakter.

m

galeria zdjęć

Przed i w trakcie realizacji

galeria zdjęć

Efekt końcowy prac

SPRAWDŹ TAKŻE

Nasze pozostałe realizacje