Pałac

Waplewo Wielkie

O realizacji

Rewitalizacja Pałacu w Waplewie Wielkim dla potrzeb Muzeum Tradycji Szlachty Polskiej (oddział Muzeum Narodowego w Gdańsku)

Pałac Sierakowskich w Waplewie Wielkim, wraz z pozostałościami dawnych zabudowań gospodarczych, parkiem i pobliską rodową kaplicą grobową stanowi historyczną pamiątkę po ważnym, choć niewielkim ośrodku polskości. Ten gościnny polski dom odwiedzali wielcy polscy pisarze, politycy i artyści.

Firma 3JM w latach 2013-2014 przeprowadziła kompleksową rewitalizację obiektu wraz z pracami konserwatorskimi w systemie „zaprojektuj i wykonaj”. Firma była odpowiedzialna za realizację od początku prac projektowych poprzez uzyskanie niezbędnych opinii, zezwoleń oraz przeprowadzenie robót budowlanych, instalacyjnych i konserwatorskich.

Dużym wyzwaniem było znalezienie materiałów do historycznego wykończenia wnętrz pałacowych takich jak: tapety w historyczne wzory, tkaniny napinane do okładzin ściennych oraz odrestaurowanie i odtworzenie drewnianych boazerii, stolarki drzwiowej z charakterystycznymi rzeźbieniami i dekoracjami snycerskimi na drzwiach gdańskich.

Realizacja była prowadzona pod stałym nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz nadzorem konserwatorskim Muzeum Narodowego.

m

galeria zdjęć

Przed i w trakcie realizacji

SPRAWDŹ TAKŻE

Nasze pozostałe realizacje